Mládež Žilinskej diecézy

HISTÓRIA

14. februára 2008 bol rozhodnutím pápeža Benedikta XVI menovaný za biskupa novovytvorenej Žilinskej diecézy Mons. Tomáš Galis, vtedajší pomocný biskup Banskobystrickej diecézy. Toto rozhodnutie bolo veľkým požehnaním nielen pre Žilinu, ale aj ostatné dekanáty a farnosti, ktoré boli dovtedy skôr na periférii dvoch diecéz. Otvorili sa nové možnosti práce s mládežou a deťmi, a hoci sa začínalo v podstate od nuly, rok 2008 bol určite prielomový v nových možnostiach angažovania sa detí a mládeže.

V roku 2009 sa otec biskup Tomáš Galis rozhodol vniesť aj do našej diecézy tradíciu stretnutí mladých počas Kvetnej nedele pri príležitosti 24. ročníka svetových dní mládeže a bola otvorená Diecézna animátorská škola. Stretnutie na Kvetnú nedeľu sa konalo v Martine na sídlisku Sever a zúčastnilo sa ho cca 800 mladých ľudí zo všetkých dekanátov, ktoré boli na začiatku programu postupne predstavené humornými scénkami, ktoré sme si mali dopredu pripraviť (tí, ktorí si pamätajú, asi viete, ako to dopadlo :), no nakoniec sa všetko dialo formou improvizácie a prvá veľká akcia v novopečenej diecéze odštartovala úspešne.

Úspech Kvetnej nedele a DAŠky boli štartovacím impulzom pre ďalší ročník stretnutia mladých, tentokrát počas víkendu, a k otvoreniu nového ročníka Diecéznej animátorskej školy. Kvetná nedeľa sa tak stala Kvetným víkendom, ktorý sa aj tento rok konal v Martine, na sídlisku Sever, a ubytovanie bolo zabezpečené na školách.

PRIPRAVOVANÉ AKCIE

Na stránke nájdeš rôzne akcie, ktoré sa konajú v rámci diecézy, alebo ktoré organizujú jednotlivé spoločenstvá. Zúčastniť sa môžeš všetkého, čo ťa osloví. Sleduj stránku, náš Facebook a Instagram, aby ti neušlo nič, čo sa deje. Maj prehľad o tom, čo sa robí okolo teba. Neboj sa podať aj pomocnú ruku tam, kde je to treba.

HĽADÁŠ SPOLOČENSTVO?

Hľadáš a máš otázky? Zažil si niečo s Bohom, túžiš ísť ďalej, ale máš kopec otázok a nevieš ako ďalej? Máš pochybnosti, výhrady, rád by si stretol niekoho na pokec?

Na našej stránke nájdeš zoznam spoločenstiev, ktoré ťa rady prijmú medzi seba alebo ti pomôžu a nasmerujú ťa, kam ďalej.

Ak hľadáš spoločenstvo, chceš sa informovať ohľadom pripravovaných akcií alebo máš akékoľvek otázky, stačí napísať cez formulár a my sa ti ozveme čo najskôr.