Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Týždeň modlitieb mladých za mladých

15. May 2016 - 22. May 2016

Počas týždňa od 15. do 22. mája 2016 bude prebiehať na celom Slovensku podujatie s názvom Týždeň modlitieb mladých za mladých pripravované Radou pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s Komisiou pre mládež Spišskej diecézy.

Nosnou témou celého týždňa modlitieb mladých bude milosrdenstvo. Pozýva nás k tomu pápež František. Zvolil ako motto piate z ôsmych blahoslavenstiev: “Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo” (Mt 5,7). Aj my, mládež na Slovensku, sa pripájame k tejto výzve celkom konkrétnym spôsobom.  Svätý otec nás vo svojom posolstve na tohoročné SDM v Krakove vyzýva, aby sme konali konkrétne skutky telesného a duchovného milosrdenstva a odpustili tým, ktorí nás urazili.

Chceme preto sláviť týždeň od Turíc do nedele Najsvätejšej Trojice v modlitbách a aktivitách, ktoré budú obetované na zmenu atmosféry v našich vzťahoch. Chceme tak nadviazať na Rok čistoty, ktorý sme prežívali a máme ho ešte v živej pamäti a posunúť naše dozrievanie do ďalšieho levelu: prinášať do našich vzťahov odpustenie a vďačnosť. Preto sme vybrali heslo: „Chceš so mnou chodiť?“

Do týždňa modlitieb mladých za mladých sa dá zapojiť viacerými spôsobmi:

  1. Osobnou modlitbou.
  2. Spoločnou modlitbou v našich spoločenstvách, farnostiach, či rodinách.
  3. Propagáciou cez FACEBOOK, prostredníctvom PLAGÁTOV, OZNAMOM, osobným pozvaním.
  4. Slávením  sv. omše na tento úmysel.
  5. Vlastnými nápadmi.

T3M_plag_1

Details

Start:
15. May 2016
End:
22. May 2016
Event Category:
Website:
http://www.t3m.sk/

Venue

Celé Slovensko

Organizer

Rade pre mládež a univerzity
Website:
http://mladez.kbs.sk/